Wybielanie metodą BEYOND wraz z fluoryzacją do końca roku tylko 490 PLN!

ladny-usmiech.pl - Banner

Leczenie ozonem

Lecznicze działanie ozonu zostało odkryte już w drugiej połowie XIX wieku, jednak dopiero od niedawna dzięki postępom w technice stało się możliwe jego powszechne zastosowanie.Ozon wykorzystywany w medycynie cechuje się właściwościami silnie bakteriobójczymi, grzybobójczymi i wirusobójczymi. Badania dowiodły, że ozon wchodzi w reakcje nie tylko z mikroorganizmami, ale również z ich metabolitami.

Przy pomocy ozonytronu leczy się szybko, bezinwazyjnie i bezboleśnie. Działanie ozonu nie kończy się wraz z zakończeniem aplikacji, ale utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas dzięki dużej ozonochłonności tkanek.

Urządzenie do zabiegu

Zastosowanie ozonu w stomatologii

  • Leczenie aft, opryszczki i innych zmian pochodzenia wirusowego, bakteryjnego lub grzybiczego w obrębie błony śluzowej jamy ustnej.
Afta Afta przed zabiegiem ozonowania oraz 3 dni po zabiegu.
  • Leczenie stanów zapalnych dziąseł i w zapaleniu przyzębia jako działanie wspomagające zabiegi higienizacyjne.
Zapalenie Przewlekłe zapalenie przyzębia przed i 3 dni po zabiegu.
  • W chirurgii - leczenie suchego zębodołu, ran poekstrakcyjnych, utrudnionego wyrzynania zębów mądrości, sączących się ran, przetok.
  • Implantologii-działanie dezynfekcyjne pola zabiegowego.
  • Endodoncji - końcowy etap leczenia kanałowego szczególnie w leczeniu zgorzeli.
  • Leczenie próchnicy zębów mlecznych jako jedyna bezbólowa alternatywa tradycyjnego oczyszczania ubytków. Należy jednak pamiętać, że nie eliminuje tradycyjnego użycia turbiny, a stanowi uzupełnienie tej metody, jako końcowy etap odkażania oczyszczonych, głębokich ubytków. Zwłaszcza w leczeniu zębów u małych dzieci, kiedy wizyta wiąże się z bardzo dużym stresem i niejednokrotnie borowanie nie jest możliwe, ozonowanie pozostaje alternatywną metodą leczenia. Trwający kilkanaście sekund zabieg pozwala usunąć nawet do 99% bakterii próchnicowych, a zastosowanie preparatów stymulujących remineralizację szkliwa pomaga w znacznym stopniu zahamować proces chorobowy w zębach mlecznych.
  • Odkażanie ubytków próchnicowych.
  • Próchnica początkowa- ułatwia remineralizację szkliwa.
  • Terapię ozonem można bezpiecznie stosować u kobiet w ciąży.

Dąbrowa Górnicza
Łęknice
ul. Topolowa 50

(w budynku Przychodni
Rejonowej
wejście przez bramkę)

Godziny otwarcia:

Pon - Śr/12:00 - 20:00
Czw/12:00 - 16:00

Kontakt:

tel: 32 261-61-93 kom: 605-784-686

Dofinansowanie PFR